Iirimaal avastati seadustes puudujääk, mille tõttu on ecstasy ja metamfetamiin täiesti seaduslikud

Iirimaal juhtus halenaljakas olukord, mille tulemusena järgmised paar päeva on tuntud peodroogide, nagu näiteks ecstasy ja metamfetamiini tarbimine kui ka omamine seaduslikud tegevused.

Juhtum tuli ilmsiks pärast kohtuprotsessi mehe Stanislav Bedrevi üle, kes jäi 2012. aastal vahele metamfetamiiniga. Kohtus tema advokaadid väitsid, et narkootikumide käsitlemise seadus, mida muudeti 2010. aastal, ei leidnud kooskõlastust parlamendi mõlemas kojas ning seetõttu seadus ei kehti ja süüdistatava tegevus ei olnud vastuolus kehtivate seadustega.

Apellatsioonikohtul ei olnud muud valikut, kui tunnistada eksimust ning vabastada mees süüdistustest. Selle kohtuotsuse tulemusena on kõik sarnased narkootikumid nüüd Iirimaal seaduslikud. Nende hulka kuuluvad ecstasy, seened, ketamiin ja paljud teised.

Loomulikult seaduse auk ei jää lappimata ning see lubati parandada ära mõne päeva jooksul, aga vastav kohtumine ei toimu enne homset ning seega järgmised 48 tundi on täiesti seaduslik tarbida kui ka omada erinevaid narkootikumie Iirimaal. Siiski müümine on keelatud.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...