10 põhjust, miks me ei tohiks teha trenni, üleüldse sport on liialdus

Milleks on vaja sellist keha? Mõttetus ju!
Milleks on vaja sellist keha? Mõttetus ju!

1. Sest, kes ikka sooviks kiirendada oma ainevahetust?

Treeningud kiirendavad ainevahetust ja rasvade põletamine jätkub ka pärast jõusaalist tulekut, eriti kui tehakse intensiivseid treeninguid (HIIT). Aga see on järjekordne raha raiskamine – esiteks, kõik mu kallid söögid, mis on kogunenud rasvkoena ümber mu kõhu ja reite, hakkavad nüüd kaduma ja teiseks ma tahan, et mu rasvad põleksid jõusaalis, mitte kodus või tööl!

2. Vähem (kõhu)rasva. Milleks?

Üleliigne rasv ümber talje ja puusadel on kahjulik, eelkõige südamele. Treenides põletame rasva ja ühtlasi paraneb ka taljeümbermõõt ning üleüldine kehakaal langeb. Aga siin on probleem! Mul on garderoob kalleid riideid täis ning igasugune kaalukaotus tähendab, et mu kogutud firmarõivad muutuvad kasututeks hilpudeks, mida ma enam kanda ei saa ning pean uuendama kogu garderoobi uuesti. 

3. Enesekindlus on ülehinnatud

Atleetlikum keha tähendab ühtlasi ka paremat enesetunnet ja enesekindlust, aga milleks seda vaja veel on? Facebookis olen ma väga enesekindel jagamaks isetehtud sushi pilte ning rannas võin vabalt käia lopsaka kleidiga või pusaga.

4. Seljavalu on lausa suurepärane ning kuidagi ei sega meie elu

Füüsiliselt vormis inimestel on väiksem tõenäosus tulevastele lihas – ja luuvaludele nagu seljavalu, aga on keegi jätnud selliste valude pärast elu elamata? Mina küll kedagi ei tea – elab üle!

5. Terve ja vormis olemine on üks tüütu tegevus

Igasugune treening aitab hoiduda liigsest rasvast, takistab kaalutõusu ning hoiab tervise korras. Aga see on ju tüütu tegevus ning nõuab palju aega. Ei ole minul seda aega võtta. Kella viiest lõppeb minul tööpäev ja peale seda algab 5-tunni pikkune seebiooperite ja seriaalide maraton, mida puhtfüüsiliselt ei saa vahele jätta.

6. Igapäevane stress ja arstil käimine hoiab elu põnevana

Kumb on tähtsam? Kas igav treening, mis parandab ka vaimu või siis põnev külastuskäik arsti juurde uue huvitava antidepresantide retsepti järgi? Siin ei ole ju isegi mitte midagi mõelda.

7. Kumb on parem – kas siduda paelu istudes või püsti?

Loomulikult treening teeb atleetlikumaks ja paindlikumaks ning paelade sidumine või kingade jalga panemist saab teha siis püstijalu. Milleks? Istuda ja istudes on ju mugavam. Seisavad ainult tänavapostid ja katkised kellad.

8. Jooksmine, ujumine, ratas tähendab higistamist, mis ei ole eriti meeldiv!

Kes meist tahaks olla higistnõrguvas särgis, eriti kui veel keegi tuttav peaks meie treeningule peale sattuma. See oleks piinlik! Parem väldime.

9. Terved luud ja lihased

Treenides võib saada vigastusi, aga õigesti treenides on meie luud ja lihased edaspidi tugevamad, vastupidavad ja tervemad. Aga milleks riskida? Kodus diivani peal ei ole mitte mingisugust võimalust luu murdmiseks või lihasvigastuseks.

10. Kauem elamine – me kõik võime ju homme auto alla jääda!

Sa võid ju teha täna trenni ja loota, et elad minust kauem, aga auto alla jäämise tõenäosus on meil homme sama. Seega, milleks ma raiskan oma väärtuslikku aega jõusaalis või spordirajal. Lisaks, ei ole ju kindel, kas me vanaduses üldse pensionit saame, kuna Eesti rahvas on vananev rahvas – ei maksa muretseda homse pärast – ela hetkes!

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.



Sulle võib veel meeldida...