Kaelakee, mis aitab vältida ülesöömist ning järgida dieedikava

On probleeme dieedikavast kinni pidamise ja jälgimisega? Võib-olla, siis oleks aeg soetada omale mõningad juveelid.

UCLA ülikooli teadlased arendasid välja kaelakee, mis jälgib sinu söömisharjumusi ja annab teada, kui sööd liiga palju. WearSens nime kandvas kaelakees on sensorid, mis jälgivad kaelal söömisel tekkivaid vibratsioone ja võnkeid ning selle alusel tehakse järeldus, millal sa sööd ja jood.

kaelakee wearsens

Kaelakee ei ütle ainult seda, millal ja kui palju sa sööd, vaid ka seda, mida sa sööd. Erinevad toiduained annavad erineva sagedusega võnkeid, mida kaelakee suudab tuvastada ja selle põhjal teha järeldused.

Erinevad katsed on näidanud, et tahkete toitude söömisel korral on täpsuse protsendiks 90% ning vedelate puhul 75%. Kõik informatsioon edastatakse nutitelefoni rakendusse, mis arvutab välja kalorid ning annab koheselt teada, kui sööd liiga palju või tekib ülesöömise oht.

Hetkel on tegu veel viimases testimisfaasis oleva prototüübiga. Pärast selle edukat läbimist peaks seade jõudma ka tavatarbijateni.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...