10 asja, mida tõenäoliselt ei eksiteeri enam aastal 2020

1. Facebook

1

Nii kummalisena, kui see ka ei tundu, ennustavad analüütikud, et Facebooki surm saabub juba enne aastat 2020.

2. Šokolaad

2

Maailmas on juba hetkel šokolaadi puudus, kuna kakao tarbimine ületab tootlust. Lisaks paljud kakaoistandused vaevlevad erinevate kahjurite küüsis ning kakaopuude istandusi asendatakse kautžukiistandustega, mis toob kasvatajatele rohkem raha sisse. Seega arvatakse, et aastaks 2020 on šokolaad lukskaup.

3. Aafrika elevant

3

Järjepidev nõudlus Aafrika elevandi kihvade järele soodustab salaküttimist, mille tulemusel on Aafrika elevandi looduslik populatsioon vähenenud mitmeid kordi ning nii jätkudeks sureb see loomaliik välja juba lähima viie aasta jooksul.

4. Liustikud Andides

4

Globaalne soojenemine on näitamas oma tõelist palet ning liustikud sulavad üle kogu maailma. Sama tendentsi jätkudes kaob Andide liustik aastaks 2020.

5. Kirjakandjad ja tavapost

5

2020. aastal on võtmekimbus üks võti vähem – postkasti võti, sest tõenäoliselt selleks ajaks on kadunud postiteenus, kirjakandjad kui ka loomulikult postkastid, mis on asendunud digitaalsete teenustega nagu näiteks SMS või e-mail.

6. Heelium

6

See on veider, aga Ameerika heeliumireservid on tõenäoliselt ammendunud aastaks 2018.

7. Lõuna-Aafrika ninasarvikud

7

Ninasarvikute sarvi kasutatakse ravimitööstuses ja selle tulemusena on salaküttimine hoogustunud ning ninasarvikute populatsioon oluliselt kahanenud ja tõenäoliselt liik sureb välja aastaks 2020.

8. Viski

8

Esquire veebilehe sõnul järgneva viie aasta jooksul viski hind tõuseb ning viskit on üha raskem ja raskem saada. Kui oled tõsine viskisõber, siis praegu on õige aeg soetada omale viskivarud või leida mõni muu alternatiiv.

9. CD-d

9

See ei ole üllatus, sest juba tänasel päeval on CD-d suht haruldus, aga aastaks 2020 on nad täielikud dinosaurused.

10. Hubble kosmoseteleskoop

10

Ümber Maa orbiidi tiirleb Hubble kosmoseteleskoop, mis on inimkonnale andnud tuhandeid väärtuslikke teadmisi maailmaruumist, aga kahjuks aastal 2020 lõppeb selle imetlusväärse teleskoobi tööiga.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...