PEAKSID TEADMA: 5 lihtsat, aga ilmselget märki, et Sinu partner petab Sind

Puuduvad täpsed andmed, aga erinevad uuringud on leidnud, et umbes 40-62% abielumeestest petavad vähemalt korra ning umbes 26-40% naistest. Seetõttu loota, et just Sinu abikaasa või partner on täiesti aus, on pigem lollikese lohutus. 

Suhtes peaks kehtima vana tuntud Hiina vanasõna: «Usalda, aga kontrolli». Selle ajendil toome lugejateni viis märki, mis viitavad petmisele. Esimesed kaks on kõige tähtsamad ja ülejäänud kolm väga kahtlustäratavat, mida ei peaks ega tohikski märkamata jätta.

1. Telefon, sülearvuti või mõni muu nutiseade

Su kaaslane veedab internetis lõputuid tunde, aga alati enne nutiseadme tagant lahkumist, olgu selleks telefon, sülearvuti või mõni muu seade, lukustab selle parooliga või ei jäta minutiksi valveta?

Tööl või avalikus kohas on see täiesti normaalne, aga kui teeb seda kodus, siis see on üks vihje, et Su kaaslane ei pruugi olla Sinuga aus. Loe läbi ka järgmine punkt ning kui mõlemad punktid kalpivad, siis tõenäoliselt on midagi väga valesti.

2. Sotsiaalmeedia varjamine

Su kaaslane külastab Facebooki igal võimalusel? Täiesti normaalne tegevus, aga kui ta profiil on nii privaatne kui võimalik, isegi sõpradele ja postitab oma Facebooki seinale võimalikult vähe ja harva (ei lisa fotosid, ega uuendusi), siis see on ka üks märk.

Miks peaks keegi, kes veedab Facebookis tunde, omama suhteliselt «tühja» profiili? Reeglina on see petmise märk, sest soovitakse «olla radaritele märkamatu» ja ei soovita saada värske foto, uuenduse vms. alla laike* või kommentaare inimestelt, kellega on käimas afäär.

* laik – alates 2015. aastast ametlikult eestikeelne sõna

TUGEV MÄRK: Sotsiaalmeedia ja internet

Kui eelmised kaks punkti klapivad, siis suure tõenäosusega on toimumas midagi, mida tahetakse Sinu eest kiivalt varjata ning reeglina internetis on see suhtlus. Kolm korda arva, milliseid suhtlusi ning kellega peaks varjama oma kõige lähedasema inimese eest, kelleks oled Sina?!?

Nüüd võib tekkida uudishimu, aga ära lange sama madalale kui tema – austa privaatsust ja ära loe tema privaatseid vestlusi. See on siiski tema elu ja on ka muid probleeme ning on ka «paranoilisi» inimesi, kes varjavadki kõike teiste eest, aga neid on väga vähe.

Aga üldiselt tänapäeval on väga keeruline petta ilma internetita või telefonita, sest suur osa suhtlusest on kolinud virtuaalkeskkonda, kus hoitakse kontakti oma lähedastega.


Muud märgid, mis ei pruugi, aga suure tõenäosusega tähendavad petmist, eriti kui klapib mitu punkti. 

3. Uued väljendid ja huvid

Kui kaaslane muutub päeva pealt. Kõik, mis tundus eile õige, on täna vale ja mis eile vale, on täna õige.

Näiteks, kui varasemalt käis sõbrannadega väljas sushit söömas ja kokteile joomas, aga nüüd veedaks aega parema meelega klubides, siis on midagi väga valesti. Lisaks, kui ajapikku lisandub ka uusi väljendeid, eriti selliseid, mis Sinule tunduvad väga naljakad, ning ta ei ole sellest Sinule varem rääkinud, siis peaks hakkama punased vilkurid tööle.

Reeglina, uued väljendid ja slängid lisanduvad meie sõnavarasse läbi meie lähedaste tuttavate. Kui need on eriti naljakad, siis reeglina ka neist räägitakse, sest väljenditega on seotud mõned väga naljakad lood, aga kui ta ei ole Sinule neid varem rääkinud, siis …. Tead isegi!

4. Informatsiooni vastuolud

Reeglina petjad peavad valetama oma asukohtade, tegevuste ja kellaaegade kohta ning tihtilugu unustavad, mida valetasid. Kui järgmine kord kellaaeg, asukoht või mõni muu fakt ei klapi, siis puudub inimesel alibi ja on väga vähe põhjuseid, miks peaks Sinu kaaslane selliste asjade kohta valetama. Punane lipp üles, aga mitte valge! Ära anna alla, vaid alusta ristküsitlusega.

5. Hea valetaja ja varjaja

Üldiselt häid valetajaid on vähe, aga antud puntki all peame siiski silmas inimesi, kes oskavad suhteliselt hästi oma tegevusi varjata ning anda nii vähe informatsiooni kui võimalik.

Kui suhte alguses oli väga hea klapp, aga kuust-kuusse lisandub pidevalt uusi negatiivseid üllatusi, sest Sinu kaaslane on taaskord midagi Sinu eest varjanud või sootuks valetanud, mida ei oleks tohtinud, siis olgu ta nii kallis Sinule kui tahes, on aeg see piinarikas suhe lõpetada.

Võib-olla ei pruugigi praegused probleemid olla seotud petmisega, aga sellise inimese puhul on väga tõenäoline lähitulevikus petmine ka juhtub. Sellise inimesega tekivad ka muud mured ja draamad.

Sa ei saa kunagi ta peale loota ega usaldada, sest sa ei tea, mis on tema jutus õige või vale. Parem lõpeta  kohe – parem õudne lõpp kui lõputu õudus.

BOONUS: Meeste puhul peaaegu 100% ajast – välimus, motivatsioonid

See punkt ei käi naiste kohta, sest naised panevad alati rõhku oma välimusele. Aga kui mees peaks ühel hetkel oma veninud T-särgi asendama triiksärgiga või aastaid «kohendanud» soengut juukselõikumasinaga, aga nüüd soovib juuksurisse minna, siis see on märk, et midagi kahtlast on toimumas. Meeste puhul ilma mõjuva põhjuseta stiil ei muutu.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...