10 väga lihtsat nippi langetamaks kaalu ilma suure vaeva ja treeninguteta

Võib tunduda, et kaalulangetamine on aeganõudev ning väga raske ja nõuab suurt distsipliini, aga tegelikkuses on see suhteliselt lihtne. Tuleb elustiilis ja – korralduses viia läbi väga väikesed muudatused ja korrektuurid ning rasvast päästerõngas ümber Su puusade ja kõhu sulab imeväel.

Reastasime kümme lihtsat nippi, mida tuleks muuta oma igapäeva elus, et kaotada stabiilselt kaalu ilma suure vaevata.

1. Enne söömist joo vähemalt klaas vett

Klaas või kaks vett enne söömist vähendab näljatunnet ja nii väldid ülesöömist. Lisaks, kui organism on veepuuduses, siis tegeleb maks vee ammutamise, mitte rasvade põletamisega.

2. Kasuta väiksemat taldrikut

Otsi nõudekapist välja väiksemad taldrikud ja kausid. Nii väldid liiga suurte portsjonite tegemist ja ühtlasi ka söömist.

3. Ära joo kaloreid

See ei ole üllatus, et suhkur on kaloririkas ja üks ülekaalu põhjustajaid. Seega väldi magusaid karastusjooke ja ka mahlasid, sest mahlasid reklaamitakse kui tervislikke jooke, aga tegelikult on paljudes mahlades samapalju suhkrut või isegi rohkem, kui näiteks Coca-Colas. Samuti väldi dieetjooke ning joo teed ja kohvi suhkruta.

4. Eelista kõrge proteiinisisaldusega sööke

Suure valgusisaldusega toidud seedivad kauem ning seega kestab ka täiskõhutunne kauem. Lisaks valgurikaste toitudest energia ammutamiseks kulutab organism kõige rohkem energiat, võrreldes teiste toitudega.

5. Loobu saiast ja leivast

Saiast peaks loobuma iga inimene, sest sai on suure kalorsuse, aga samas toiteväärtuseta. Leib on hea, aga kaalulangetamise perioodil võiks ka leivast loobuda, sest väga lihtne on valmistada mõned võileivad, mis on ühtlasi suure kalorsusega.

6. Ära näljuta

Esimene põhjus on ainevahetus. Mida suurem on energiapuudus, seda suurem on näljatunne ning organism kasutab energia vajaduse rahuldamiseks rasvasid. Kui näljaperiood kestab kaua, siis organism loobub rasvavarude kasutamisest ning hakkab energiana kasutama lihaseid ja ainevahetus aeglustub. Teine põhjus on ülesöömine. Kui oled pikalt näljane, siis suurema tõenäosusega sööd end üle.

7. Peale sööki oota 5 minutit

Kui lõpetasid söögi, aga kõht jäi tühjaks, siis paras aeg oleks pesta ära nõud ja koristada köögilaud. Tihti märkad, et kui alguses vahetult pärast söömist oli kõht veel tühi, siis viie minuti möödumisel on näljatunne kadunud. See on organismi loomulik reaktsioon.

8. Söö tihedamini, aga väiksemaid koguseid

Kui suudad oma portsjonite suurust väiksemaks võtta, siis ära unusta süüa vahepalasid. Näksi juurvilju, puuvilju või söö näiteks kodujuustu. Mida tihedamini sööd, aga väikestes kogustes, seda kiiremaks läheb ainevahetus ning seda vähem energiat rasvana talletatakse. Samuti piirab see ülesöömist ja hoiab tühjakõhu tunde eemale.

9. Söö rohkem isetehtud toite

See peatükk kattub saia ja leivaga, aga proovi rohkem aega veeta köögis, kui poes soojaleti ääres. Ise valmistatud toidud on tervislikumad, aga samas saad endale teha täpselt parajad portsud ning nii väldid ülesöömist.

10. Patupäevad

Kui jälgid kaalu, siis tee vähemalt üle kahe nädala üks patupäev, kus võid süüa, mida hing ihaldab. Nii väldid murdumist ja motiveerid end rohkm.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.



Sulle võib veel meeldida...