KURB TÕDE: Dieet-Cola ja muud dieetjoogid teevad paksuks, vähemalt nii selgub viimastest uuringutest

Arvasid, et dieet-colat või mõnda muud «Dieet» märgistusega karastusjooki tarbides hoiad oma kaalu kontrolli all? Nüüdseks on see müüt, vähemalt nii kinnitab värske uuring.

Uuringus jälgiti üle 749 inimese karastusjookide tarbimise harjumusi. Sealjuures võeti arvesse ka nende tervislikku seisundit ja muid harjumusi, nagu näiteks treeninguid ja suitsetamist.

Teadlased jõudsid järeldusele, et need, kes tarbisid dieetjooke, nende keskmine vööümbermõõt oli 2,2 sentimeetri võrra suurem, võrreldes nendega, kes tarbisid täiesti tavalisi magusaid karastusjooke või ei tarbinud neid üldse.

Põhjused on praeguseks teadmata, aga arvatakse, et kunstlikud magusained petavad ära aju, mistõttu vajadus magusa järgi tõuseb ja seetõttu tarbitakse kokkuvõttes rohkem suhkrut, mis omakorda tõstab kaalu.

Lisaks hiirte peal tehtud katsed on näidanud, et kunstlikud magusained tõstavad insuliini resistentsus ja glükoosi tolerantsus, mis on samuti üks ülekaalulise põhjustaja.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...