Costa Rica on see aasta kasutanud ainult taastuvaid energiaallikaid

Costa Rica on see aasta kasutanud ainult taastuvaid energiaallikaid
Costa Rica on see aasta kasutanud ainult taastuvaid energiaallikaid

Costa Rica väärib suurt aplausi, sest selle aasta jooksul ei ole põletatud ühtegi grammi fossiilset kütust elektrienergia toomiseks. Kõik energia on saadud taastuvatest energiaallikatest – 75% hüdroelektrijaamadest ja ülejäänud maasoojusest.

Costa Rica on ühtlasi esimene riik, mis on nii pika aja vältel (75 päeva praeguseks) kasutanud ainult taastuvaid energiaallikaid. Arvesse ei ole võetud transporti, mis siiski kasutab ilmselgetel põhjustel fossiilseid kütuseid, nagu näiteks bensiini.

Saavutusel on oma koht ka heal õnnel – riigis on sadanud väga palju vihma ja seetõttu tulvaveed hoidnud hüdroelektrijaamad pidevas töös ning veebilehe Quartz andmetel on toodetud juba piisavalt elektrienergiat, et rahuldada 4,5 miljonilise elaniku riigi energiavajadus kuni 2015. aasta lõpuni.

Costa Rica on võtnud eesmärgiks aastaks 2021 toota kõik elekter ainult taastuvatest energiaallikatest. See tundub ka õnnestuvat, sest juba praegu saab riik 94% kogu vaja minevast elektrist rohelisest energiast.

Riigi rohelise energia poliitikale aitab kaasa väga hea maastik, mis on mägine ja lähis-troopiline, kus on palju sademeid ja see on väga soodne pinnas hüdroelektrijaamade rajamisele. Samuti 1948. aastal loobuti sõjaväest, mis tähendab väikeriigile olematuid kaitsekulusid, mida saab suunata nüüd investeeringuteks taastuvatesse energiaallikatesse.

Costa Rica ei ole ainus roheline riik ning siinkohal võivad ka eestlased uhkust tunda. Ka Euroopa Liidul on rohelise energia eesmärgid aastaks 2020 ning juba praeguseks on Eesti, Bulgaaria ja Rootsi need eesmärgid täitnud.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...