Kui suur on tõenäosus surra läbi lennuõnnetuse?

Virgin Airway lennuk. Foto on illustratiivne. Virgin.com
Virgin Airway lennuk. Foto on illustratiivne. Virgin.com

Täna kukkus Prantsuse Alpides alla reisilennuk A320, kus kardetavasti hukkusid kõik 144 reisijat ja kuus meeskonnaliiget. Šokeeriv uudis jõudis peaaegu iga Euroopa ja Ameerika ajalehtede esikaanele.

Selle õnnetuse ajendil võib tekkida küsimus, kui turvaline on lennukiga reisimine. Ekspertide hinnangul on lendamine turvalisem, võrreldes teiste transpordivahenditega. Numbritest selgub, et suurem tõenäosus on surra lennujaamas või teel lennujaama, kui lennates ühest sihtkohast teise.

Numbrid

1,2 miljonit

Tõenäosus, et toimub lennuõnnetus on üks kord 1,2 miljoni korra kohta, aga selle alla loetakse ükskõik millised hädamaandumised. Umbes 95.7% kõikidest õnnetusest lõppevad ilma ohvriteta.

11 miljonit

See on reaalne tõenäosus surra läbi lennuõnnetuse – üks kord 11 miljoni juhu kohta. Võrdlusena surra autoõnnetuses on 1:5000 ja saada korra elus pihta välgunoolega on 1:12 000. Seega tunduvalt suurem tõenäosus on saada surma lennujaama sõites, kui lennates punktist A punkti B.

80

Umbes 80% kõikidest lennuõnnetustest juhtuvad lennu esimesel kolmel või viimasel kaheksal minutilt ehk teisisõnu, kõige õnnetuste rohkemad on maandumine ja õhkutõus.

Kokkuvõttes lendamine on väga turvaline ning võrreldes Eesti oludega, on mitmeid kordi suurem võimalus võita Bingo lotos jackpot, kui saada surma läbi lennuõnnetuse.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...