ORGANISMI PUHASTUS: Suur müüt ja vale – organismi ei ole võimalik puhastada!

Organismi puhastus on suur pettus, millel on tervisele 0 kasu!
Organismi puhastus on suur pettus, millel on tervisele 0 kasu!

Peaaegu iga päev ilmub värskeid uuringuid mõne toiduaine või tegevuse kasulikust või kahjulikust toimest, töötatakse välja uusi ravimeid ning leitakse uusi viise võitlemaks levinumate tervisehädade vastu.

Üheks selliseks viisiks on ka dieedid, mis keskenduvad organismi või kindla organi puhastamisele. Tuntumad on maksa – ja neerupuhastuse kuurid ja dieedid. See võib tunduda väga vajaliku ja loogilise protseduurina, eriti tänapäeva maailmas, kus alkohol, kiirtoit ja ravimid on saanud meie igapäevaelu üheks lahutamatuks osaks, aga tegelikkuses organismi või organi puhastamine on müüt.

Füüsiliselt saab puhastada ainult hambaid ja pesta käsi, aga mitte ühtegi organit ega organismi. Meie keha suudab ja saab hakkama ise. Selleks tarbeks on meil neerud, maks, nahk ja isegi kopsud, mis väljutavad erinevaid mürkaineid ja ainevahetuse jääke.

Praeguseks ei ole leitud mitte ühtegi teaduslikku viisi, mis oleks efektiivsem kui eelmainitud töökorras organid või suudaks neid «puhastada». Võimalik on ainult tõsta mõningate organite funktsiooni ja talitlust, kaitsta neid teatud haiguste ja kahjustuste eest, aga kahjuks ei ole võimalik neid puhastada!

«Puhastamise» jutt on suur pettus ja sellega soovitakse teenida raha inimestelt, kes ei ole kursis teemat käsitleva teadusega või omavad antud vallas väga väheseid teadmisi. Väidet kinnitab fakt, et absoluutselt kõik «puhastuskuure» pakkuvad veebilehed küsivad oma «puhastuskavade» eest raha.

Ainuüksi lihtne Googeldamine annab kiire vastuse ja suuna tõele. Otsingusõnadele «liver cleansing myth» või «detox myth» on esimese 20 vaste seas maailma suurimad ning kõrge kvaliteediga veebiväljaanded, nagu näiteks The Guardian, Metro, BBC, Huffington Post, Daily Mail ja paljud muud.

Kõik nad kirjutavad üheselt – organismi või organi puhastamine on võimatu – see on suur vale ja pettusNeed väljaanded on maailma lugupeetavamad ja ilma põhjaliku faktikontrollita artiklid nende keskkondades ei ilmu.

Kui «organismi puhastamine» on pettus, siis kuidas saab see olla nii populaarne?

Me elame nn. tervise sajandil, kus proovitakse leida järjest paremaid ja tervislikumaid eluviise, nippe ja dieete. Infotulv on väga suur ja seetõttu lugejad ei jõua kõikide uuringute ja avastuste fakte üle kontrollida. See viib omakorda müütide ja valearusaamade tekkeni ja levikuni.

Ühtlasi on tegu väga suure tööstusega, kus liiguvad suured rahad, siis loomulikult leidub ka inimesi, kes soovivad teenida hõlptulu. Müüdid loovad selleks väga soodsa pinnase.

Lisaks sõna «organismi puhastus» meeldib inimestele. See on midagi väga loogilist ja püha, eriti tänapäeva maailmas, kus tihti ollakse ebatervislike eluviiside küüsis, aga puudub aeg tervislikeks eluviisideks. Sarnased sõnad on veel «Vitamiinid, dieet (diet-cola näiteks), looduslik, roheline, e-vaba» jms.

Aga mitte ükski neist sõnadest ei garanteeri tervislikkust. Vitamiinidest pulvil olev jook võib olla täis keemiat või dieet-jook ei pruugigi olla nii tervislik. Kõige taga peab olema teadus ja faktid, mis teeb toote või tegevuse tervislikuks, kasulikuks või hoopis kahjulikuks.

Tulles tagasi «organismi puhastamise» juurde, siis sellel puuduvad teaduslikud faktid ja tõestused. 2009. aastal The Guardian võttis ühendust 15 tootjaga, kes kõik reklaamisid «organismi puhastavaid» tooteid. Mitte ükski tootjatest ei suutnud öelda, mida tähendab üleüldse «organismi puhastamine» ja mis mürkide vastu nende tooted aitavad.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kõige parem «organismi puhastamine» on tervislikud eluviisid – loobuda suitsetamisest, füüsiline aktiivsus, mõõdukas või üldse mitte alkoholi tarbimine ning tervislik ja mitmekesine toitumine.

Säästke see raha ja aeg, mida varasemalt kulutasite «organismi puhastamiseks». Parem jagage Facebooki vahendusel seda artiklit sõpradele ning tuttavatele. Õige sõber harib tuttavaid ja sõpru ning ei aita petistel õhku müüa ja teiste kulul rikastuda.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...