Šokolaadi söömine teeb inimesed õnnelikumaks ja ühtlasi 12% rohkem produktiivsemaks

Teadlased on varasemalt tõestanud, et inimesed, kes on õnnelikumad on ühtlasi 12% rohkem produktiivsemad – nad lahendavad tööülesandeid tunduvalt edukamalt ja kiiremini.

Selle ajendil koostati uuring, kus prooviti inimesi hoida tööülesannete täitmisel õnnelikumana. Kokku osales uuringus 700 inimest. Kui varasemalt oli kindlaks tehtud, et näiteks komöödiate näitamisel tõuseb inimeste produktiivsus, siis seekord jaotati katsealused kahte gruppi – pooltele anti šokolaadi ning pooltele näidati Bill Bailey standup komöödiaid.

Uuringu tulemustest selgus, et mõlemate gruppide tulemused osutusid võrdseteks ning võrreldes inimestega, kes ei tarbinud sellel hetkel šokolaadi või ei vaadanud komöödiaid, oldi 12% rohkem produktiivsemad ja edukamad.

Samas uuringus selgus ka, et inimesed, kes tundsid ennast õnnetuna, nende tulemused olid täpselt sama, mis normaalses olekus inimestel.

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...