VIIMANE UURING: Suitsetamisest loobumine ei tee Sind paksuks

Kindlasti oled kuulnud, et nikotiin pärsib söögiisu ja kiirendab ainevahetust ning seetõttu suitsetamisest loobumine tähendab automaatselt lisakilosid. Tegelikult on see müüt (vähemalt osaliselt) ja väga vilets vabandus suitsetamise jätkamiseks. 

Nimelt uued uuringud kinnitavad, et suitsetamisest loobumine ei vii kaalutõusule, vaid mõningatel juhtudel hoopis kiirendab ainevahetust ning aitab kaasa kaalukaotusele.

Suitsetamine vs kaalutõus

Uuringus osalesid suitsetajad, kes said esimese 8 nädala jooksul teraapiat, mis hõlmas endas nikotiini võõrutusnähte leevendavaid ravimeid ning järgneva 16 nädala jooksul psühholoogilist nõustamist.

Kui uuringu alguses keskmine osaleja suitsetas 8,8 sigaretti päevas, siis teraapia lõpus kõigest 1,1. Olgu öeldud, et keskmiseks ei jäänud 0 sigaretti sellepärast, kuna kõik osalejad ei suutnud täielikult suitsetamisest loobuda. Aga siiski viidi läbi kontroll kaalumine ja vaatamata sigarettide tarbimise märgatavale langusele, ühtegi tõendit kaalutõusu kohta ei leitud.

Ekspertide sõnul siiski võib leida aset väike kaalutõus, aga see ei ole seotud suitsetamisest loobumise ehk nikotiini kadumisega verest, vaid inimese harjumusega või distsipliiniga. Nimelt nikotiinist loobumine võib tõsta ajutiselt söögiisu või asendatatakse suitsetamise harjumus söömisega.

Juhul kui inimene hoiab oma söömisharjumused samad, mis suitsetades, siis mitte mingisugust kaalutõusu ei tule ja seega nikotiini tarbimine või mitte-tarbimine kaalu ei mõjuta.

Kuidas leevendada söögiisu ?

Suitsetamisest loobumisel võib esimesed 7-20 päeva esineda kõrgendatut söögiisu või tahet asendada suitsuharjumus söömisega, eelkõige erinevate snäkkidega. Eelmainitud probleemide vastu võitlemiseks väga hea moodus on suhkruvaba kaneelimaitselise närimiskummi närimine, sest see muudab nii tubakasuitsu kui ka toidumaitse suhteliselt ebameeldivaks.

Isegi, kui inimene peaks tarbima ajutiselt rohkem kaloreid leevendamaks oma harjumust ja söögiisu ning võtma kaalust juurde mõningad kilogrammid, siis on see väga hea hind loobumaks surmavast ja väga kallist harjumusest.

Jaga kindlasti artiklit ka sõpradele, vajutades allolevale JAGA nupule! Ole õige sõber ja motiveeri neid suitsust loobuma!

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...