SUVEKS VORMI: 3 kuldset nippi kaotamaks 8-12kg

Kõige enne vabandame, sest need kolm lihtsat nippi ei pruugigi tunduda nii lihtsad, sest eh oled juba neid proovinud, aga andnud alla. See ei tee neid nippe raskeks, vaid lihtsalt …

1. NIPP: …. lihtsalt pea vastu päev korraga

Kõige enne kui astume praktiliste nippide juurde, siis tuleb käia põgusalt läbi teooria. Suvi on kohe-kohe ukse ees, aga piisavalt kaugel, et järgneva 2-3 kuuga (8-12 nädalat) kaotada nädalas vähemalt üks kilogramm kaalu ehk kokku 8-12 kilogrammi.

Kui Sa seda soovid, siis jätka lugemist! Aga Sa pead seda tõsiselt soovima, kogu südamest ja siinkohal me ei tee nalja! Kui Sa seda soovid, siis ka õnnestud! Soovid? Siis jätka lugemist!

Sea omale eesmärk, pikaldane eesmärk, aga ela päev korraga (vähemalt alguses), sest kaalulangetamine on maraton, mitte sprint. Kui elad päeva korraga, siis sellest saab nädala-kahega elustiil ning edaspidi läheb järjest lihtsamaks ja lihtsamaks, sest Sa ei langeta enam kaalu, vaid Sul on täiesti ja tervislik eluviis, millega elad lihtsalt igapäevast elu ning kaalukaotus on boonuseks.

2. NIPP: ära joo kaloreid

kalorid

See on kõige tähtsam, aga kõige lihtsam nipp. Isegi, kui Sa teisi peale esimese ja selle nipi ei järgi, siis Su kaal hakkab kukkuma. Vähehaaval, aga hakkab ning hiljem motivatsiooni tõustes täiustad oma teekonda kenama ja nooruslikuma välimuse suunas.

Esimese asjana – kui Sa jood kohvi või teed, siis edaspidi ära kasuta suhkrut. Mitte ühtegi grammi! Võta omale eesmärgiks, et järgmised 5 päeva Sa jood teed ja kohvi ilma suhkruta. Isegi, kui Sulle 5 päeva pärast ei meeldi, siis mine tagasi oma vana harjumuse juurde.

Võime garanteerida, et viie päeva möödudes Sa ei pane elu sees enam kohvi ega tee sisse ühtegi grammi suhkrut, sest mõistad, et tee – ja kohviaroomid ning maitsed on ilma suhkruta paremad. Suhkur tapab need väärtuslikud maitsed, mis annab kohvile kui ka teele mõnusalt mõrkja ja ergastava maitse.

Kohvi ja teed Sa enam järgmised 5 päeva suhkruga ei joo. Siis nüüd selle aja sees muudest jookidest võid tarbida ainult vett!

Unusta viieks päevaks energiajoogid, mahlad, piimad, keefirid. Joo ainult kohvi ja teed ilma suhkruta või vett.

See on kõigest viis päeva. Kõigest viis! Kui Sa lähed esmaspäeval tööle, siis avastad, et juba on reede! See viis päeva möödub ülikiirelt!

5 päeva! Kui 5 päeva on möödas ja arvad, et see ei sobi sulle – mine oma vana harjumuse peale tagasi. Joo kaloreid, aga vähemalt siis sa tead, et sa oled selle nipi läbinud. Kõikidele ei sobigi vee tarbimine või ilma suhkruta tee ja kohvi. Inimesed on erinevad! Aga anna korra omale see võimalust – lihtsalt 5 päeva ja kõik! See on köömes ja Sa saad sellega hakkama!

3. NIPP: suur tükk ajab suu lõhki

Ajab suu lõhki kui ka kõhu punni. Loobu süsivesikutest, aga siinkohal STOPP! Ära mine liiga suurt kala püüdma! Proovi alguses elimineerida enda menüüst eelmainitud joogid ja suhkur. Lihtsalt proovi.

Kui tunned, et tahad minna koheselt suurema plaani peale, siis loobu ka süsivesikutest… STOP! Jälle seisma. Targad ei torma.

Kiirelt on liht – ja liitsüsivesikud. Süsivesikud on lihtlabased suhkrud. Nad lagundatakse kehas suhkruteks (üldistavalt – keeruliseks ei ole mõtet aja ning ei ole mõtet rääkida polü-, mono -, oligo – blbalaka… sahhariidest), mis annavad meile energiat. See on väga lihtsalt. Sööd süsivesikud, see laguneb suhkruks, see jõuab Su vereringesse ja saad energiat. Kütus meie kehale!

Nüüd tuleb aru saada, kuidas toimuvad protsessid meie kehades.

Kui paned nahka mõnusa burgeri või sööd pastat või mis iganes nisujahu tooteid, siis need on lihtsüsivesikud. Need on süsivesikud, mis imenduvad kiirelt. Reeglina on neis palju energiat, suur energiahulk jõuab meie vereringesse, mida ei suudeta ära kasutada ning hakkab tüüpiline varude korjamine ehk üleliigne energia läheb rasvarudeks.

Kuna imenduvad kiirelt, siis seega oleme korraks energiast punnis, veresuhkur laes ning toimub insuliini ületootmine, et veresuhkur taas kiirelt normi saada.

Kuna üleliigne energia korjatakse kokku, ladustatakse maksas glükogeenina ning omakorda ülejääv energia mõnusa rasvapolstrina, mida näemegi eelkõige tuharatel, kõhul ja taljel.

Kuna energia on kõik «ära kasutatud» (tegelikult ladustatud), veresuhkur kukub üleliigse insuliini toimel liiga madalale, siis oleme taaskord näljas –  me tahame jälle süüa, ometi oli meil just tohutu energia üleküllus ja saime suured rasvavarud.

Seda põhjustavad lihtsüsivesikud ja ka lihtlabane suhkru – karastusjoogid, maiustused jne.

Liitsüsivesikud on näiteks leib, pruun riis, erinevad köögiviljad, puuviljad jne. Sel juhul toimub imendumine pikema aja vältel, energiat antakse edasi osade kaupa, kõhunääre ei saada meile liigapalju insuliini ning ei toimu veresuhkru üle – ega alareguleerimist ning täiskõhu tunne püsib kauem. Energia, mida saame, kasutatakse üldjuhul ära, mitte ei lähe rasvaks – see oleneb muidugi ka juba kogustest, vanusest, kehakaalust jne.

Nüüd said süsivesikute kiirkursuse, mis on väga lihtsustatud kirjeldatud. Tegelikult protsessid on tunduvalt keerulisemad ja ka süsivesikuid on vaja, aga see on väga-väga lihtsustatult öeldud, et mõistaksid, kuidas süsivesikud meie kehas saavad energiaks ja edasi rasvaks ning millised on head ja millised mitte kõige paremad süsivesikud. Ka viimane lausepool on väga üldistav – ei ole olemas otseselt halba süsivesikut, sest kõik oleneb… Aga ei lähe keeruliseks!

Siis siinkohal ma tulistan ka väga lihtsad näited, mis oleksid head ja millest ei lähe otseselt paksuks ning on väga-väga head toidud kaalulangetamiseks. Head on: muna, mistahes liha, leib, köögiviljad, puu – ja juurviljad, vesi, kala, hapukoor, kodujuust. Väldi maiustusi, pastat, makarone, kartulit, saia ja leiba! HOHOHOHOHOHOHO! Leib on hea ja nüüd on halb?

Sellepärast, et leiba on dieetperioodil lihtne üle süüa, näiteks toidu kõrvale «kõrvalproduktina» või vorbid õhtul 3 suurt võileiba. Üldiselt võileibu väldi ning näri porgandit! Siin natuke selgitan – see, et leib ehk liitsüsivesik imendub kauem, ei tähenda seda, et seda ei saa ületarbida ehk tarbid rohkem kaloreid kui päeva jooksul kulutad.

Pisike menüü ka: alusta päeva omletiga, joo kõrvale kohvi. Lõunaks söö liha köögiviljadega, värske salatiga, millega iganes ning õhtuks näiteks kala. Varieeru oma menüüd – erinevad lihad, salatid, köögi – ja juurviljad (v.a. kartul), munaroad jne.

Kui kõht on tühi, söö vahepeal puuvilju, kodujuustu ning mida tihedamini sa tervislikult snäkid, seda parem on, seda kiiremaks su ainevahetuse läheb ja seda vähem on näljatunnet ning seda kiiremini kaal langeb.

KEELUD

Keela algul palju (esimesed 5 päeva!), aga ära vinti üle keera. Nädalas korra tee, mida tahad. Sellest saab Sinu elurütm ja samal ajal sa ei ole kordagi näljas. Ideaalsena võiksidki süüa 3 korraliku sööki ja siis 3-4 vahe snäkkimist. Kui snäkid vähem, pole hullu! Aga ära söö suhkruid ega liitsüsivesikuid.

4. NIPP: trenn

Tee või ära tee. Kaalukaotamine hakkab köögist. Igasugune trenn on hea ja see muudab su motivatsiooni veel paremaks, aga korralikult toitudes ja null trenni tehes, võid kaalu kaotada väga edukalt – trenni tehes, ebakorralikult süües võid hoopis kaalus juurde võtta. Lisaks oled natuke energia puuduses ning trenn ei ole kõige efektiivsem ja see dieet ei ole trenni jaoks!

KOKKUVÕTE: Ära kiirusta! Kui eksid ja kukud, siis tõuse, sest oled nii tugevam ning alusta uuesti! Kes ei kuku läbi, see ei proovi ja kes ei proovi, see ka ei õnnestu. Ära näljuta! Ära mine äärmustesse! Õnnestunud nädala puhul võiksid end premeerida, mitte karistada!

Ilusat algust suvevormi jõudmisel!

Kui Sulle meeldis, mida lugesid, siis liitu meie Facebook'i fännilehega aadressil https://www.facebook.com/ajaviide.ee/ või laigi/jaga artiklit sõpradega allolevate nuppude kaudu.Sulle võib veel meeldida...